Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Skip to content Skip to footer

W jaki sposób się można dobrze przygotować na sprawdziany w szkole

Dla większości uczniów jednym z bardziej poważnych wyzwań w szkole będzie przygotowywanie się na sprawdziany. Sprawdziany i kartkówki są bardzo popularną formą weryfikacji wiedzy, i prawie wszyscy nauczyciele często po nie sięgają. W przypadku kartkówek materiał obejmuje z reguły kilka ostatnich lekcji, a samo ich pisanie trwa z reguły dość krótko, bo zaledwie do kilkunastu minut. Ze sprawdzianami jest już nieco inaczej. Na napisanie ich uczniowie przeważnie będą mieli pełną godzinę lekcyjną, a w przypadku niektórych przedmiotów może to być nawet dwie. Dużo szerszy jest też zakres materiału, obejmujący całe działy lub niekiedy i semestry. Każdy z nauczycieli sam określa reguły pisania sprawdzianów, jak też to, jakie pytania się na nich pojawią.

Ogólnie przyjętym zwyczajem, jaki też w wielu szkołach znajduje odbicie w regulaminie, jest odpowiednio długi czas na przygotowanie, wynoszący często nawet parę tygodni. Dla uczniów jest to dobre rozwiązanie, ponieważ będą mogli odpowiednio rozplanować swoją naukę. A przy niej korzystać można z różnych materiałów, nie tylko wykorzystywanych w szkole, ale też podręczników czy coraz bardziej powszechnych internetowych serwisów. Szczególnie przydatne są te ostatnie, ponieważ można w nich znaleźć między innymi pojawiające się najczęściej zadania i pełne odpowiedzi na nie.

Odpowiedzi te opracowane są przez doświadczonych pedagogów, dzięki czemu bez obaw można ich używać. Większe, rozbudowane serwisy mają w ofercie dostęp do materiałów z każdego szkolnego przedmiotu, przez co w jednym miejscu użytkownicy będą mieli dostęp do całościowej wiedzy. Co interesujące, coraz chętniej zaglądają też do takich miejsc nauczyciele. Znaleźć tam mogą inspiracje i pomysły na swoje własne pytania, albo po prostu skorzystać z już gotowych, które się tam znajdują. Jeśli jakiś uczeń będzie przygotowywał się systematycznie z pomocą takich miejsc, to żadne sprawdziany nie powinny wywołać strachu, bo na większość pytań po prostu pozna on odpowiedzi.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Sign Up to Our Newsletter

Be the first to know the latest updates

[yikes-mailchimp form="1"]