Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Skip to content Skip to footer

Tablice sensoryczne – czy warto zrobić taką samodzielnie

Dzieci bardzo lubią bawić się rzeczami, którymi nie powinny. Zadaniem dorosłych jest zapewnienie im bezpieczeństwa i pilnowanie, aby nic niepożądanego nie dostało się w ich rączki. Lecz można pomóc maluchom w poznawaniu świata, a świetnym sposobem na to są najróżniejsze tablice manualne. Takie tablice zaczęły się cieszyć dużym zainteresowaniem, gdyż świetnie stymulują rozwój. Przymocowane są do nich przedmioty, które można znaleźć w każdym domu. A które można przekręcić, przesunąć czy wyciągnąć, ćwicząc jednocześnie zdolności manualne i koordynację ruchową.

Tablice edukacyjne można kupić w wielu sklepach, zarówno nieduże, z kilkoma elementami, jak również większe, mające ich ponad dwadzieścia. W zależności od wytwórcy zawierają one zróżnicowane przedmioty, w niejednym przypadku można też taką tablicę spersonalizować i zdecydować, co się na niej znajdzie. Lecz jeśli ktoś ktoś będzie miał trochę zdolności manualnych, to tego typu tablicę bez żadnego problemu będzie też w stanie samemu przygotować. Wbrew pozorom nie będzie to wcale jakieś duże wyzwanie, tylko trzeba o kilku ważnych sprawach należy pomyśleć.

Tablica manipulacyjna sprawdzi się najlepiej na grubszej sklejce, materiał ten jest trwały i solidny, a równocześnie wygląda bardzo ładnie. Sklejkę trzeba przyciąć na odpowiedni wymiar, a następnie ze względów bezpieczeństwa zaokrąglić wszystkie rogi. Następnie do tak przygotowanej podstawy można przymocować różnego rodzaju przedmioty.

Rozmaitych możliwości jest tu sporo, bo można użyć kręcących się zębatek, przełączników czy lusterek, świetnie będą się też sprawdzać różnego rodzaju urządzenia elektroniczne, takie jak telefony, piloty czy kalkulatory. Ciekawą opcją będzie także zastosowanie elementów wydających jakieś dźwięki, dlatego warto przeznaczyć jakieś miejsce na cymbałki, dzwonek albo trąbkę. Wszystkie te elementy należy dobrze przymocować, żeby nie dało się ich przypadkowo oderwać. Tablica edukacyjna nie powinna również zawierać żadnych drobnych elementów, jakie mogą odpaść, ponieważ stanowiłoby to duże zagrożenie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Sign Up to Our Newsletter

Be the first to know the latest updates

[yikes-mailchimp form="1"]