Strony we współczesnym internecie

W dwudziestym pierwszym wieku nie można bagatelizować żadnej wiadomości. Nawet na pierwszy rzut oka błahe wiadomości mogą mieć wpływ na nasze życie. Wypada dorównać kroku światu oraz być na bieżącą w praktycznie każdej dziedzinie. Konflikty polityczne, odkrycia leczenia, eksploracja kosmosu, codziennie słuchamy o czymś nowym. Radio i telewizja informują nas jak jesteśmy w stanie wpłynąć na przyszłość prowadzoną przez nas oraz następnych pokoleń.

Chwilowo dostęp do wiadomości jest bardzo prosty. Ogólnodostępny Internet, w którym znajdziemy fakty ukazywane na bieżąco. Możemy na żywo obejrzeć istotne zdarzenie na drugim końcu świata.

Telewizja również natychmiast przekazuje wiadomości o najistotniejszych wydarzeniach. Jesteśmy w stanie także wybierać wśród kanałów tematycznych, traktujących o historii, przyrodzie czy naukach ścisłych – znacznie więcej na www.mocwiedzy.com. Ma prawo wydawać się to ekscentryczne, jednak nie we wszystkich krajach ludzie mają tak swobodny dostęp do wiadomości. W Korei strony internetowe są cenzurowane. Przy utrudnionym dostępie do wiadomości, czujemy się jak odcięci od świata.

Właśnie dlatego obszerne oburzenie budzi nadmieniona wcześniej kwestia cenzury. Władze Korei cenzurują wszystko, czasopisma, telewizję, radio. Nie pozwalają swoim obywatelom na zdobywanie informacji z zagranicy bądź np. o faktycznym stanie gospodarki państwa. Wiadomości emitowane przez władze są przeważnie fałszywe. My zaś, mając swobodny dostęp do środków przekazu sami decydujemy, co uznajemy za autentyczne informacje, a w co nie wierzymy.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz