Sportowe felgi – czy opłaca się kupować do swojego samochodu

Dla niejednej osoby felgi w samochodzie to coś takiego jak buty, w jakich chodzi się na co dzień, one właśnie mogą sporo zaświadczyć o danym właścicielu. Oczywiście duża część właścicieli aut nie przejmuje się tym zupełnie, pozostając przy tym, co dostali w standardzie wyposażenia. Lecz jeżeli się pojawi konieczność kupienia nowego kompletu, na przykład ze względu na używanie letnich i zimowych kół, to należy się trochę przy takim wyborze zastanowić. Na rynku bowiem jest tak dużo wersji felg, że bez specjalnego nakładu można sprawić, że samochód będzie zupełnie inaczej wyglądał.

Po pierwsze należy ustalić sobie budżet, jaki się chce przeznaczyć na nowe zakupy. Najmniej kosztują stalowe felgi, ale przy nich możliwości stylistyczne są niewielkie, chyba że ktoś się pokusi o kołpaki. Znacznie więcej w tym względzie oferują felgi JR Wheels aluminiowe, które są dostępne w niezliczonej ilości wzorów. Ale też i kolorów, ponieważ w ofercie wielu producentów znajdują się nie tylko same felgi concaver w srebrnym kolorze, ale też i w wielu innych barwach.

Działają również firmy, które personalizują oferowane felgi na życzenie klienta, malując je na dowolny kolor. W przypadku takiego rozwiązania trzeba się liczyć z dodatkowymi kosztami, ale dzięki temu da się idealnie zgrać kolorystykę nadwozia oraz kół. Podczas wyboru felg dużą rolę odgrywa ma ich kształt. Ten warto dobrać do typu samochodu, bowiem nie każdy spasuje do każdego auta. A kiedy już się takie superlekkie felgi SL02 kupi i założy, to z wymianą mogą być spore problemy.

Wielu właścicieli aut decyduje się też na montaż felg z większą średnicą czy szerokością. Uważać przy tym trzeba na dwie ważne rzeczy. Po pierwsze przy większych średnicach zastosować się powinno opony o niskim profilu, które zapewnią identyczne właściwości jezdne jak fabryczne. Dodatkowo opony po założeniu nie mogą wystawać poza karoserię, bo wtedy nie będzie to zgodne z przepisami i narazić się można na problemy przy spotkaniu z policją.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
1 komentarz
  1. +Reklama+
    Odkryj szeroki wybór części do kombajnów w tym sklepie. Dostępność wysokiej jakości produktów i zróżnicowana oferta pozwalają dostosować zakupy do indywidualnych potrzeb. Skorzystaj z wygodnego sklepu internetowego, by szybko znaleźć właściwe części do swoich maszyn rolniczych takich jak części do kombajnu ziemniaczanego.

Dodaj komentarz