Serwis drukarek – jakie czynności powinien on obejmować

Najróżniejsze kserokopiarki czy drukarki są powszechnie używanym sprzętem w praktycznie każdej firmie. Z reguły będzie on znacznie wydajniejszy i większy niż domowe urządzenia, i przeważnie działa w technice laserowej. W wielu przypadkach są to potężne kombajny wielofunkcyjne, które bez żadnego problemu poradzą sobie z potrzebami kilkudziesięcioosobowego zespołu, i drukować będą każdego dnia nawet do kilku tysięcy stron. Ale takie intensywne eksploatowanie przekładać się też będzie na zużywanie się elementów sprzętu, a niekiedy i jego awarie. Wprawdzie projektanci tworzą go tak, żeby wytrzymał najtrudniejsze warunki, jednak w dalszym ciągu będą to sprzęty, które w pewnym momencie mogą ulec awarii.

Dlatego też bardzo ważną rzeczą jest ich regularne serwisowanie, zgodnie z wyznaczonymi przez wytwórcę zasadami. I nie dotyczy to tylko wymienienia tonerów, ponieważ te i tak po skończeniu wymienić będzie trzeba. Ale też i wielu czynności serwisowych, które znacznie mogą wydłużyć żywotność i ograniczyć potrzebę zakupu nowego sprzętu. Przede wszystkim przy takim serwisie całe urządzenie zostanie oczyszczone dokładnie z kurzu i pyłu jaki się znajduje w środku. Lecz serwisant oprócz tego naoliwi i nasmaruje wszystkie ruchome elementy, typu śruby trapezowe, pręty gwintowane, prowadnice oraz wałki.

Czyszczeniu podlegają także głowice drukujące, a całe urządzenie powinno zostać skalibrowane, tak aby uzyskać optymalne parametry wydruku. Jeżeli przy przeglądzie zostanie zauważone zbyt duże zużycie jakiś części, to najlepiej je od razu wymienić, aby za parę miesięcy nie trzeba było wykonywać poważniejszej naprawy. Jeżeli przegląd drukarki będzie systematycznie robiony, to są szanse że dany sprzęt bez problemów posłuży długie lata. Istotne jest jednak to, żeby zajęła się tym sprawdzona firma, dysponująca odpowiednim doświadczeniem. Dużo informacji na ten temat można uzyskać w firmie Druk Serwis, na przykład na jej internetowej stronie https://druk-serwis.com.pl/.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz