Poradnia psychologiczna Spokój w Głowie: opcja przeprowadzenia testów diagnozujących depresję

Poradnia psychologiczna Spokój w Głowie daje szansę zrobienia testów na zaburzenia depresyjne. O ile w takim razie klient podejrzewa u siebie zaburzenia depresyjne, to po zgłoszeniu się do gabinetu może oczekiwać na konsultację, której nieodłącznym elementem jest diagnostyka. W dodatku specjalista wyznaczy też, co trzeba robić później, żeby konkretna osoba mogła chwalić się dużą stabilnością w przyszłości. Test na depresję polecany jest tym bardziej wtedy, kiedy u danej osoby będą pojawiały się początkowe symptomy takiego zaburzenia lub kiedy będą utrzymywały się one przez długi okres czasu.

Po stronie placówki można także dowiadywać się, jakie objawy mogą poświadczyć o tym, iż ktokolwiek z bliskich osób będzie zmagać się z depresją. W takiej sytuacji można sugerować osobie z rodziny lub koledze, iż być może musi konsultować się z ekspertami. Testy z zakresu psychologii pozwolą na pewną diagnozę oraz najczęściej są wiodącym z motywów dla kogoś, żeby zamierzał się leczyć.

Tym bardziej jest to ważne w takiej sytuacji, kiedy dana osoba nie dostrzega sensowności w tym że żyje. Psycholodzy z podanej poradni opublikowali też test samowiedzy, opracowany na bazie PHQ – 9. Obejmuje on dziewięć pytań, odnoszących się do samopoczucia w przeciągu mijających 2 tygodni. Kiedy osoba uzupełniająca test odpowiada „ponad połowę dni” lub „prawie codziennie” na więcej aniżeli cztery stwierdzenia, to powinna natychmiastowo konsultować się z ekspertem od psychologii, który przeprowadzi wnikliwą diagnozę.

Specjalista zrobi diagnozę opierając się na Skali Depresji Becka. Jest ona powszechnie stosowana w obserwacji nasilenia objawów depresyjnych. Test Taki może być wykorzystany u osób w przedziale wiekowym od siedemnastu do 80 lat. Jest przydatny w ocenianiu natężenia objawów stanów depresyjnych oraz może być stosowany indywidualnie albo zbiorowo, bez ograniczeń czasowych na jego zastosowanie. W poradni Spokój w Głowie specjaliści będą posługiwać się też pozostałymi narzędziami służącymi diagnozie, a także wskazują chorym jak mogą oni sobie radzić w przypadku stwierdzenia zaburzenia. Pacjenci wpisywani są na długoterminową psychoterapię.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz