O jakich rzeczach warto pamiętać przy wyborze przypodłogowych listew

Jeśli ktoś planuje ułożyć na podłodze panele czy deski, to nie może też zapomnieć o zakupie przypodłogowych listew. Takie listwy spełniają parę ważnych zadań, i pasuje zadbać o to, aby je możliwie jak najlepiej dobrać. W pierwszej kolejności chronią one podłogę na końcach przed mechanicznymi uszkodzeniami. Zapewniają równocześnie elegancki, łatwy wygląd, przykrywając mało estetyczne dziury, konieczne do zostawienia przy montażu podłogi. Poza tym przez swoją budowę łatwo w nich można ukryć różne przewody i kable, przykładowo do internetu czy telewizji.

Dostępne są one w kilku różnych wysokościach, oraz dużej liczbie wzorów i kolorów. Sporo osób kupuje listwy kolorystycznie je dopasowując do ścian i podłogi. Ale są również tacy właściciele domów i mieszkań, którzy się zdecydowali na kontrastowe połączenia, które również przy odpowiednim dobraniu bardzo ładnie się prezentują. Listwy można także dobierać do koloru drzwi, jest to również często wybierana opcja. Istotną rzeczą przy doborze listew będzie ich wysokość, a ta w dużym stopniu będzie zależała od wielkości wnętrza. W przypadku małych pomieszczeń najlepiej się sprawdzają listwy mające wysokość do 6 cm, za to w przypadku większych wnętrz pomyśleć można o modelach mających nawet 10 cm wysokości. Dla optycznego wyglądu istotne jest też dostosowanie koloru do ściany i podłogi, należy to także uwzględnić podczas wyboru.

Obecnie listwy produkowane są z paru materiałów, różniących się wyglądem oraz ceną. Cały czas dużym zainteresowaniem cieszy się drewno, dające dużą trwałość i ciekawy wygląd. Klienci wybierają także często listy wykonane z MDF, są one dostępne w dużej liczbie motywów i kolorów. Bogata kolorystyka to także zaleta listew zrobionych z PCV, które są najtańszym rozwiązaniem. Jeżeli ktoś szukał będzie takich listew, to ma parę możliwości do wyboru, jedną z nich jest podanie w wyszukiwarce hasła białe listwy MDF wzory i przeglądnięcie otrzymanych wyników.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
1 komentarz
Dodaj komentarz