Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Skip to content Skip to footer

Najważniejsze funkcjonalności urządzeń do docinania styropianu

Styropian jest bardzo popularnym materiałem, powszechnie się go wykorzystuje w pracach wykończeniowych i budownictwie, lecz również i do zabezpieczania rozmaitych przedmiotów do wysyłki. Z takich też powodów firmy, jakie pracują z nim na co dzień, powinny pomyśleć o zakupie specjalistycznego urządzenia do jego docinania, co poprawi znacznie ich codzienną pracę. Maszyna do cięcia styropianu nie jest jakimś dużym wydatkiem, a może bardzo pomóc w realizacji zadań, i co najważniejsze pozwolić oszczędzić dużo czasu.

Typowe styropianowe arkusze posiadają wymiar 100 na 50 cm, tak więc pożądane by było, jeśli gilotyna do cięcia styropianu pozwoli na ich całkowite przecinanie, nawet po przekątnej. Bardzo przydatnym mechanizmem jest także możliwość cieniowania arkuszy. Drut oporowy zawieszony wtedy zostaje na ustawionej wysokości, dzięki czemu otrzymuje dwa cienkie arkusze z jednego grubego.

W przypadku dobrych urządzeń można się też spodziewać możliwości wycinania różnych kształtów, na co pozwala ustawienie drutu oporowego w pionie. Taka funkcjonalność w szczególności się sprawdza w branży wykańczania wnętrz, gdzie bardzo często potrzeba dociąć coś w nietypowych kształtach. Aby cięcie styroduru było realizowane sprawnie i szybko, to zasilanie takiej maszyny musi być odpowiedniej mocy. Bardzo ważna jest też jej trwałość i wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Niejednokrotnie bowiem praca realizowana jest w niezbyt korzystnych warunkach, i sprzęt nie może ulec zepsuciu z błahego powodu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Sign Up to Our Newsletter

Be the first to know the latest updates

[yikes-mailchimp form="1"]