Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Skip to content Skip to footer

Jakimi sposobami się można pozbyć lakieru na paznokciach

Duża część kobiet ozdabia bardzo chętnie paznokcie. Możliwości na to jest co najmniej kilka. Bez przerwy dużą popularnością cieszą się najróżniejsze lakiery. Mają one ten plus, że są dostępne w niezliczonej liczbie odcieni i kolorów, a dodatkowo można je bez problemów samemu nałożyć w domu. Ostatnio coraz większa liczba pań także się decyduje na zrobienie hybrydowych paznokci, tu również możliwości kolorystyczne są nieograniczone, a prezentują się one naprawdę bardzo ładnie. O ile hybrydy nakłada się, ale też i zdejmuje w kosmetycznych gabinetach, to w przypadku lakieru sobie też można z nim poradzić samemu. Wystarczy w tym celu kupić jakiś sprawdzony, skuteczny zmywacz do paznokci, jaki całą sprawę załatwi.

Jeszcze do niedawna większość tego typu zmywaczy zawierała w swoim składzie aceton. Substancja ta bardzo skutecznie sobie radzi z dużą częścią lakierów, lecz jest dość agresywna w działaniu. Przy nieumiejętnym stosowaniu lub delikatniejszych paznokciach spowodować nawet może ich uszkodzenie, z tego też powodu trzeba tu dość mocno uważać. Są oczywiście sytuacje, gdy nie obejdzie się bez acetonu, ale jeżeli tylko będzie możliwość, to lepiej czymś innym go zastąpić.

Zwłaszcza że obecnie nie ma żadnych problemów z dostępem do wielu dobrych produktów, jakie w swoim składzie acetonu nie zawierają. Popularne są na przykład zmywacze oparte na octanie butylu lub winylu, a bezpieczeństwo ich stosowania jednak jest znacznie większe. Poszukując zmywacza pasuje zwrócić uwagę na to, do jakich celów chce się go wykorzystać.

Część tego typu zmywaczy dodatkowo bowiem zawiera środki pielęgnacyjne, na przykład olejki czy wyciągi z roślin. Jeżeli celem jest tylko zmycie lakieru, to świetnie się one w tej roli sprawdzą, ponieważ dodatkowo nawilżą i wzmocnią płytkę. Lecz jeśli będzie to przygotowanie pod manicure hybrydowy, to takich produktów należy unikać. Mogą one bowiem pozostawić tłustą warstwę, która utrudni naklejanie hybrydy i spowodować może szybkie jej odpadanie.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Sign Up to Our Newsletter

Be the first to know the latest updates

[yikes-mailchimp form="1"]