Jakiego rodzaju możliwości mają pacjenci jeśli chodzi o leczenie zębów

Nawet systematyczne pilnowanie stanu swoich zębów nie zawsze uchroni przed jakimiś problemami. Niekiedy próchnica może się rozwijać niezauważalnie w środku, niekiedy mogą się pojawić stany zapalne albo uszkodzenia nerwów. Dlatego rzecz jasna profilaktyka jest niezwykle istotna, ale i tak czasem bez pomocy specjalisty się nie obejdzie.

W przypadku zwykłych kłopotów z zębami przeważnie wystarczy stomatolog poznań. On zajmie się ich leczeniem w pełnym zakresie, a jeśli okaże się to potrzebne to wykona także jakieś inne zabiegi, na przykład takie jak odbudowa zęba. Do stomatologa należy przynajmniej raz w roku udać się na kontrolne badania, podczas nich zęby w szczęce zostaną dokładnie sprawdzone i jeżeli znajdą się jakieś ubytki ubytki, to zostanie zaproponowane odpowiednie leczenie. U pewnych osób pojawiają się jednak poważniejsze problemy, między innymi stany zapalne czy guzy. One mogą wymagać już interwencji chirurgicznej, a tego typu tematami będzie się zajmować chirurgia stomatologiczna. Więcej informacji na stronie https://www.emdent.pl/endodoncja/

Resekcja korzenia czy usuwanie ósemek to zabiegi najczęściej wykonywane, ale jest znacznie większa ilość. Jeżeli ktoś musiał jednego lub kilka zębów wyrwać, to dla niego będzie odpowiednia protetyka stomatologiczna. Specjaliści z tej dziedziny zajmują się przede wszystkim uzupełnianiem ubytków, a mają do tego kilka różnych możliwości. Niezwykle chętnie wybierane w ostatnim czasie są implanty zębów. Co prawda wymagają one chirurgicznego zabiegu, lecz po zagojeniu będą miały wytrzymałość taką samą jak naturalne zęby.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz