Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Skip to content Skip to footer

Jakie są rodzaje pieców stosowanych w saunach, jak je wybrać

Korzystanie z saun cieszy się coraz większą popularnością w naszym kraju. Wprawdzie daleko nam jeszcze do Skandynawów, ale coraz więcej osób zaczyna doceniać liczne zalety takiej formy relaksu. A to przekłada się na rosnące zainteresowanie instalacją saun w swoich domach, co jak pokazuje praktyka jest proste i niezbyt kosztowne. Dużo specjalistycznych firm oferuje bowiem sauny na wymiar, przez co otrzyma się w pełni gotową do zainstalowania konstrukcję, z jakiej po paru godzinach będzie można korzystać. Podejmując decyzję o montażu sauny trzeba się przede wszystkim zastanowić, jaki typ pieca zostanie użyty.

Typowa konstrukcja na drewno wymaga ciągłego pilnowania, dlatego klienci decydują się coraz częściej na piece do saun w wersji elektrycznej. Te występują w paru różnych rodzajach, czyli jako jednofunkcyjne, dwufunkcyjne oraz akumulacyjne. Jednofunkcyjne piece nagrzewają jedynie powietrze oraz kamienie, a odpowiednią wilgotność uzyskać można poprzez polewanie tych kamieni wodą.

W przypadku modeli z dwoma funkcjami do użytku będzie również dodatkowo generator pary, umożliwiający dużą różnorodność kąpieli saunowych. W jeszcze inny sposób funkcjonują kumulacyjne piece, które przypominają sposobem działania termosy, gdyż wszystko jest termicznie zaizolowane, i przez to gotowe do użytku w każdej chwili. Szczegółowej wiedzy na temat poszczególnych typów pieców można się dowiedzieć odwiedzając jakiś sprawdzony sauny sklep. Jego pracownicy z pewnością doradzą w wybraniu najlepszego w danej sytuacji rozwiązania.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Sign Up to Our Newsletter

Be the first to know the latest updates

[yikes-mailchimp form="1"]