Jakie są plusy utworzenia własnego bloga firmowego

Większość z nas jest świadomych tego, jaka niesamowita ilość przeróżnych informacji aktualnie jest dostępna w internetowej sieci. Wiele osób wie też doskonale, że nie można bezkrytycznie ufać wszystkiemu, co zostanie znalezione. W naszym internecie działa obecnie kilkaset tysięcy stron, mających bardzo zróżnicowaną tematykę. W praktyce każdy z nas może otworzyć taką stronę, ponieważ koszty tego są naprawdę niskie. I posiadając taką stronę umieszczać praktycznie wszystko, co tylko nie będzie zabronione przepisami.

Sytuacja ta dotyczy zarówno prywatnych osób, jak również firm, żadnych specjalnych ograniczeń tu nie ma. O ile za treści niedozwolone przepisami, na przykład takie jak nawoływanie do przemocy czy obrażanie innych ponieść można określone konsekwencje, to już w przypadku rzeczy nieprawdziwych lub nierzetelnych już ewentualne konsekwencje rzadko kiedy autora spotykają. A taka sytuacja może wynikać z paru rzeczy. Po pierwsze wiele osób dysponujących swoimi stronami raczej nie przykłada większej do tego, co na nich umieszcza.

Lecz coraz częściej zdarzają się sytuacje, że dana treść ma służyć manipulowaniu społeczeństwem, powodowaniem lęków, niepokojów czy uprzedzeń do pewnych grup. Są to działania celowe, zaplanowane i realizowane przez kogoś, kto ma w tym jakieś swoje wymierne cele. Z tego też powodu bardzo ważne jest, żeby nie mieć zaufania do wszystkiego, co znalezione zostanie w internecie. Niestety wielu ludzi tak robi, podchodząc bezkrytycznie do tego, co przeczytają, przez co zaczynają być manipulowani.

Zresztą od jakiegoś czasu coraz częściej słyszy się o tak zwanych fake newsach, to znaczy informacjach nieprawdziwych, lecz z powodu swojej formy i treści wywołujących określoną reakcję odbiorców. Walka z fake newsami nie jest łatwa, ponieważ w licznych przypadkach trudno w pierwszej chwili jest stwierdzić, czy coś rzeczywiście jest prawdą, czy jednak nie. Z tego też powodu najlepiej jest korzystać pewnych źródeł, takich jak na przykład https://www.codziennaporcjainformacji.info/, co do których można być pewnym, że mają wiarygodne informacje.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz