Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Skip to content Skip to footer

Jakie rodzaje podkładów pod tapety sprawdzają się najlepiej

Tapety na ścianie mają sporo zalet, z tego też powodu ich popularność od kilku lat znacząco wzrasta. Na pewno w sporym stopniu przyczyniają się do tego nowe podkłady, lecz również i możliwość kupienia takich tapet zdalnie.

Jest to rozwiązanie praktyczne i wygodne, wystarczy znaleźć jakiś pewny tapeta do pokoju dziecięcego sklep, poszukać odpowiedniego motywu, zdecydować się na podkład i po paru dniach otrzymuje się do domu zamówienie. Obecnie klienci mają do dyspozycji kilka różnych podkładów, które się od siebie różnią ceną i właściwościami.

Najmniej kosztują podkłady zrobione z papieru. Ich dużą zaletą jest łatwość naklejania i ładne odwzorowanie kolorów, lecz nie będą się one nadawać do wilgotnych pomieszczeń i nie należy ich zmywać. Podkłady flizelinowe mają od wewnętrznej strony cienką warstwę flizeliny, dzięki czemu mają większą grubość i bardzo dobrze niwelują wszelkie nierówności na ścianach. Niejednokrotnie mają też odporną na zmywanie warstwę, przez co sprawdzą się w miejscach o większym ryzyku zabrudzenia.

Najwięcej kosztują tapety na podkładach winylowych, ale też i mają one najlepszą jakość. Po pierwsze bardzo dobrze oddają barwy – każda tapeta na ścianę za łóżkiem przez długie lata cieszyć będzie wzrok pięknym motywem, bez ryzyka wyblaknięcia. Ale też wykazują dużą odporność na wodę, przez co świetnie sprawdzą się takich pomieszczeniach łazienki czy kuchnie. Zamawiając tapetę należy też pomyśleć o odpowiednim kleju, ponieważ nie każdy będzie się do każdego podkładu nadawał.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Sign Up to Our Newsletter

Be the first to know the latest updates

[yikes-mailchimp form="1"]