Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Skip to content Skip to footer

Jakie plusy za sobą niesie uruchomienie google analytics 4

Prowadzenie biznesu w internecie będzie się wiązało z potrzebą podjęcia wielu poważnych decyzji. Lecz żeby podjąć takie decyzje, to należy mieć odpowiednie informacje, na jakich można się opierać, a do tego celu niezbędne jest wykorzystywanie rozmaitych narzędzi analitycznych. Od lat najpopularniejszym z nich jest google analytics, jakie całkiem niedawna się doczekało nowej odsłony, dającej możliwości, których wcześniej nie było. Mimo że nazwa jest bardzo podobna, bowiem nowe narzędzie nazywa się po prostu google analytics 4, to w rzeczywistości jest to całkowicie niezależny produkt, nie mający wiele wspólnego z poprzednikiem.

Całkowicie odmienne jest także podejście do samej analizy, według pomysłu Google to właśnie ten kierunek ma przyszłość i będzie rozwijany w intensywny sposób. Przede wszystkim google analytics 4 oparto na strumieniu danych, bez używania plików cookie oraz pozostałych danych identyfikacyjnych. Analizowane są nie odsłony, jak to miało miejsce do tej pory, lecz zdarzenia, co daje dużo większą elastyczność. Co ważne, ta analiza będzie dotyczyła nie tylko stron internetowych ale także aplikacji, z których korzysta rosnąca ilość posiadaczy smartfonów.

W panelu administracyjnym również pojawiło się dużo zmian. Najnowsza usługa używa tak zwanych strumieni strumienie, jakimi są wspominane wcześniej internetowe strony oraz aplikacje. Całkiem nowy wygląd panelu jest kolejną nowością, osoby używające starego z pewnością od razu zauważą brak pewnych raportów, które zostały usunięte lub przeniesione w inne miejsce. Nowością jest chociażby prognozowanie, które między innymi obejmuje szacowanie prawdopodobieństw odejścia czy zakupów. Właściciele stron, jakich interesować będzie google analytics 4, sami się mogą zająć uruchomieniem tych narzędzi, a mogą wynająć też do tego celu wyspecjalizowaną firmę. Wiele informacji w temacie google analytics 4 znaleźć można między innymi w serwisie https://clickflow.pl/sklep/ebook-wdrozenie-google-analytics-4-dla-e-commmerce/, jeżeli kogoś interesować będzie taka tematyka, to może poszukać tam wiadomości.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Sign Up to Our Newsletter

Be the first to know the latest updates

[yikes-mailchimp form="1"]