Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Skip to content Skip to footer

Jak wybrać prawnika do obsługi firmy

Spora ilość przedsiębiorców wychodzi z założenia, że nie potrzebują oni korzystać z pomocy jakiegoś prawnika. I tak twierdzą do chwili, kiedy nie pojawi się potrzeba złożenia w sądzie pozwu czy też opracowania jakiejś ważnej umowy. Wówczas okazać się jednak może, że obsługa prawna spółek będzie jednak potrzebna, i będzie trzeba się za nią rozglądnąć.

Na naszym rynku działa wielu samodzielnych prawników i kancelarii, tak więc teoretycznie nie powinno być żadnego problemu ze znalezieniem. Lecz w rzeczywistości znalezienie odpowiedniego prawnika nie będzie wcale takie proste, i trzeba przy tym zwrócić swoją uwagę na kilka istotnych kwestii. Zapewne dla większości przedsiębiorców jedną z najistotniejszych rzeczy w czasie wyboru będą ceny.

Rzeczywiście koszty obsługi prawnej często małe nie będą, i trzeba je uwzględnić w jakiś sposób w całości wydatków. Lecz nie powinno to być jedyne kryterium wyboru – jeśli jakiś prawnik dla firm będzie miał zbyt niskie stawki, to czasami będzie za tym szła tak samo niska jakość usług. A płacenie prawnikowi po to, aby przegrywał sprawy czy popełniał poważne błędy w pismach całkowicie się nie opłaca, zdecydowanie korzystniej zapłacić nieco więcej, ale mieć wszystko zrobione jak należy.

Następną istotną sprawą podczas wyboru jest to, czy taki prawnik albo kancelaria mają doświadczenie w branży, w jakiej prowadzi się biznes. Jest to o tyle istotne, że często specyfika biznesu powoduje powstawanie wielu niestandardowych problemów, i jeśli ktoś nie ma w tym orientacji, to na niektóre sprawy może po prostu nie zwrócić swojej uwagi. Z pewnością ogromną rolę odgrywa zaufanie, bez tego niestety raczej nie da się długo współpracować.

Dobrze, jeśli wyszukana prawo farmaceutyczne kancelaria będzie polecana przez kogoś, kto miał z nią okazję współpracować. Lecz z pewnością i tak w niejednej sprawie prawnikowi trzeba będzie mocno zaufać, zwłaszcza jeżeli zostały popełnione jakieś błędy. Na pewno nie powinien on w żaden sposób oceniać, a tym bardziej jakoś krytykować, tylko wszystkiego wysłuchać i spróbować znaleźć najlepsze rozwiązanie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Sign Up to Our Newsletter

Be the first to know the latest updates

[yikes-mailchimp form="1"]