Jak sprawdzić stan wypożyczanego samochodu?

Podejmując decyzje o pożyczeniu samochodu wypada detalicznie oraz w miarę posiadanych możliwości technicznych spowodować stan techniczny auta. W pierwszej kolejności należy dokonać oglądu zewnętrznej karoserii auta pod kątem prawdopodobnych otarć lakieru, wgnieceń a także innych śladów defektów mechanicznych. Ważne jest także dokonanie sprawdzenia wyposażenia auta w koło zapasowe oraz apteczkę.

Mimo, iż trudno jest dokonać sprawdzenia stanu technicznego detalów ukrytych, to jednakże należałoby przed wypożyczeniem auta poprosić osobę obsługującą oraz możliwość zrobienia krótkiej jazdy próbnej. W wypadku, kiedy samochód posiada ewidentne i dostrzegalne ślady uszkodzeń, należy to zaznaczyć w protokole odbioru pojazdu czy też w umowie wypożyczenia – my rekomendujemy wypożyczalnia samochodów Radom. Tego typu czynności zezwolą uniknąć nieprzyjemnych sytuacji w momencie oddawania samochodu po upływie okresu zawarcia umowy o jego wypożyczenie. W sytuacji, kiedy w chwili zwrotu samochodu do wypożyczalni, jej pracobiorca zakwestionuje stan techniczny pojazdu lub ewentualne uszkodzenia mogące być skutkiem kolizji drogowej, zawsze można oprzeć się na treści protokołu lub też umowy.

Skontrolowanie stanu technicznego samochodu jest również wskazane po to, by w czasie jego użytkowania nie niepokoić się kłopotami związanymi z jego awarią i potrzebą wymiany na inny samochód zastępczy. Powyższe czynności należy wykonać nawet w owym czasie, kiedy umowa wypożyczenia auta zawiera klauzulę, iż auto jest ubezpieczone od następstw prawdopodobnych zdarzeń drogowych, a postać wypożyczająca nie ponosi z tego tytułu żadnej odpowiedzialności materialnej.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz