Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Skip to content Skip to footer

Jak spawać profesjonalnie?

Spawając metodą MIG/MAG najczęściej wybiera się drut nawinięty na szpulę i bęben – bardzo praktyczne rozwiązanie. Coraz większą popularnością cieszy się też druga opcja, wspomniany wcześniej drut spawalniczy samoosłonowy. Jego najważniejsze cechy to budowa zamknięta, co wpływa na funkcjonalność i daje wiele korzyści. Podstawową zaletą stosowania tego drutu jest ochrona przed porażeniem prądem w trakcie spawania, ponieważ jest on zakryty w całości. Nie należy zapominać jednak, że drut zawsze znajduje się pod napięciem, stanowiąc zagrożenie, dlatego niezbędne jest stosowanie się do zasad bezpieczeństwa.

Jaką grubość drutu wybrać?

Sukces, jeśli chodzi o trwałość i jakość spawu zależny jest przede wszystkim od wyboru drutu spawalniczego. To właśnie on, oprócz umiejętności spawacza, wpływa na jakość i wytrzymałość spoiny. Co ciekawe, ma znaczenie również, jeśli chodzi o wygodę samego spawania. Dlatego przed zakupem konieczne jest dobranie go do materiału. Trzeba wiedzieć, jaki materiał będzie spawany i pamiętać, że im większa średnica drutu, tym grubszy element można nim potraktować, nie obawiając się o pogorszenie jakości spoiny. Grubszy nie zawsze oznacza lepszy – wszystko zależy od celu. Cienki drut na przykład, pozwala na uzyskanie większej głębokości i gęstości wtopienia.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Sign Up to Our Newsletter

Be the first to know the latest updates

[yikes-mailchimp form="1"]