Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Skip to content Skip to footer

Jak kupić dobrą odżywkę białkową dla siebie

Jeżeli ktoś zamierza zacząć intensywne treningi siłowe, to pamiętać musi o paru ważnych rzeczach. Przede wszystkim niezbędne będzie systematyczne chodzenie na siłownię, ale też odpowiedni odpoczynek i regeneracja po treningach. No i rzecz jasna nie można zapominać o właściwym odżywianiu, które także pełni bardzo ważną rolę. Przy budowaniu masy mięśniowej kluczowe dostarczenie będzie swojemu organizmowi odpowiedniej ilości protein. Zaleca się, żeby to było co najmniej półtorej grama na każdy kilogram masy ciała, a to wbrew pozorom wcale nie jest tak mało. Zapewnienie takiej liczby protein w codziennym jedzeniu będzie wymagało nieco wysiłku, z takich też powodów wiele osób zaczyna się decydować na różnego rodzaju odżywki białkowe.

Mają one najczęściej postać proszku, który trzeba rozpuścić w wodzie lub mleku, i później wypić. Przez to są one bardzo łatwe do przygotowania, zrobić to wręcz można będąc na siłowni. Pamiętać rzecz jasna trzeba o tym, że takie odżywki nie mogą zastępować zdrowej, zbilansowanej diety, a jedynie ją uzupełniać. Przy wybieraniu najlepszej odżywki do swoich potrzeb należy zwrócić swoją uwagę na kilka ważnych kwestii. Przede wszystkim tego typu zakupy robić należy jedynie w sprawdzonych, dobrych miejscach, co do których będzie się pewnym w kwestii jakości asortymentu. Odżywki białkowe występują w kilku rodzajach, które się różnią właściwościami, składem i ceną.

Najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem, jakie u większości ćwiczących bardzo dobrze się sprawdza, są koncentraty. Zależnie od wersji zawartość białka będzie w nich wynosiła od 70 do 90 procent, a dodatkowo posiadają pewną ilość węglowodanów. Znacznie łatwiej przyswajalne, ale też posiadające w składzie dużo więcej aminokwasów są izolaty, jednak w ich przypadku trzeba się liczyć z trochę wyższą ceną. W ostatnich czasach na naszym rynku pojawiać się zaczęły hydroizolaty, dzięki zastosowaniu w nich procesu hydrolizy mają one jeszcze lepsze wchłanianie. Dla osób unikających produktów pochodzenia zwierzęcego dużo jest także środków opierających się na grochu, soi lub ryżu.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Sign Up to Our Newsletter

Be the first to know the latest updates

[yikes-mailchimp form="1"]