Główne wiadomości w temacie szałwii białej

Właściwości o charakterze leczniczym białej szałwii zostały już wiele lat temu potwierdzone naukowo. Można o nich przeczytać też na witrynie GoldenTeacher. Zioło to działa przeciwutleniająco, a także wspomagająco w leczeniu przeróżnych schorzeń o podłożu bakteryjnym i wirusowym. biała szałwia uwalnia też jony ujemne, neutralizujące jony dodatnie aktywne w powietrzu. Mogą one powstać między innymi z pleśni lub z sierści zwierząt domowych. Z tego względu też zmniejsza ryzyko pojawienia się schorzeń związanych z układem oddechowym albo uczuleń.

Korzystny wpływ białej szałwii udokumentowany jest w wielu badaniach naukowych. Potwierdzono, że biała szałwia może okazać się pomocna w profilaktyce chorób nowotworowych. Ma też działanie zmniejszające stany zapalne a także przeciwbakteryjne. Wybrane badania ukazały też, iż w roślinie takiej znajduje się związki chemiczne odpowiedzialne za zminimalizowanie stresu a także poprawę nastroju. Jeżeli rozpali się kadzidło w sypialni, to można uwalniać się od napięć i od stanów lękowych. Można także zauważyć poprawę, jeżeli chodzi o jakość snu.

W serwisie podane jest także, w jakich miejscach białą szałwię można kupić. Będą to: sklepy z ziołami, punkty sprzedaży oferujące wyroby z aromaterapii, jak i sklepy ezoteryczne. Liście białej szałwii są związane w pęczki, czyli wystarczy je umieścić w naczyniu uodpornionym na wpływ ognia oraz podpalać. Biała szałwia ma zgodnie ze stanem rzeczywistym przypisanych tak wiele cennych właściwości.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz