Fizjoterapia przy problemach ze stawami podczas biegania

Nieprzewidziana kontuzja dotknąć może każdego z nas. Nie trzeba wcale biegać czy grać, bo nawet wchodząc po schodach można poważnie skręcić kostkę. Czasem także charakter danej pracy powoduje jakieś problemy ze stawami i mięśniami, przykładowo mogą one zesztywnieć. W każdym z takich przypadków, gdy coś zaczyna się dziać z układem ruchowym, niezwykle przydatna może być fizjoterapia Poznań.

Doświadczeni fizjoterapeuci przy wykorzystaniu zabiegów i ćwiczeń są w stanie większość pacjentów postawić na nogi, często bardzo dosłownie. O doborze poszczególnych metod przede wszystkim będzie decydował charakter występujących problemów, bowiem za każdym razem może być potrzebne do innego. Po pierwsze bardzo ważną rolę odgrywają rozmaite fizyczne ćwiczenia.

Spora ich część ma na celu rozciągnąć ścięgna i mięśnie, żeby przywrócić im elastyczność i wyeliminować problemy z bólami. Inne wzmacniają kończyny po kontuzji, co szybciej pozwala wrócić do odpowiedniej aktywności, a jednocześnie chroni przed ryzykiem kolejnego urazu. Lecz Poznań fizjoterapia to także różnego rodzaju zabiegi stymulujące regenerację tkanek i mające właściwości przeciwzapalne. Powszechnie są w nich chociażby stosowane medyczne lasery, ta metoda sprawdza się doskonale w czasie leczenia mięśniobólów, nerwobólów czy kontuzji. Światło lasera o niskim natężeniu łagodzi objawy skręceń czy złamań, a także znacznie przyspiesza gojenie.

Popularne również jest użycie magnetyzmu, co działa przeciwbólowo, łagodząco i przeciwzapalnie. Zarówno pole magnetyczne jak i lasery są praktycznie nieodczuwalne, dzięki czemu nie powodują dyskomfortu przy zabiegach. Ten zapewne się poczuje podczas terapii prądem. Stosuje się w niej elektrody przyłożone do ciała, pomiędzy którymi puszczony zostaje prąd o odpowiednim natężeniu. Bardzo to przyspiesza to wchłanianie obrzęków i regenerację mięśni, a dodatkowo działa przeciwzapalnie. Przy większej mocy prądu czasem się pojawia niewielkie szczypanie czy mrowienie, lecz nie jest to bardzo uciążliwe.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz