Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Skip to content Skip to footer

Epilacja laserowa – na czym polega i czemu należałoby się na nią zdecydować?

Epilacja laserowa to nowoczesny zabieg, jakiego celem jest trwale usunięcie niechcianego owłosienia. W trakcie zabiegu w użyciu jest wyjątkowy diodowy laser, który przykłada się do powierzchni owłosionej skóry.

W trakcie zabiegu promień lasera przenika w głąb cery w pełni uszkadzając mieszek włosa, będący w stanie tak zwanego anagenu – więcej na kosmetologia katowice. Wskazaniem do przeznaczenia epilacji laserowej ma okazję być usuwanie owłosienia z każdej części ciała z odstępstwem wnętrza ucha i nosa, niemniej jednak do na ogół epilowanych partii ciała ludzkiego przynależą nogi oraz ręce, brzuch oraz klatka piersiowa, okolice ust oraz policzków lub miejsca intymne.

Żeby efektywnie usunąć wszelkie cebulki włosów, zabieg trzeba uskutecznić w ilości 3 – 5 razy. Przed zabiegiem potrzebuje się słusznego przygotowania – niezbędne jest więc zgolenie wszystkich niechcianych włosów. Zabrania się też używania preparatów samoopalających.

Czas zabiegu uzależniony jest od wielkości przestrzeni owłosionej skóry. Im pokaźniejsza powierzchnia skóry poddawanej epilacji, tym dłuższy czas zabiegu. Dla przykładu – epilacja nóg trwa z grubsza 20 minut. Zabieg jest do głębi bezbolesny, nie potrzebuje w związku z tym stosowania preparatów przeciwbólowych czy też poddawania pacjenta znieczuleniu miejscowemu.

Bezpośrednio po jego wykonaniu pacjent nie podlega hospitalizacji i może powrócić do domu. Są niemniej jednak pewne przeciwwskazania – zabrania się opalania i poddawania się zabiegom złuszczającym. Dla złagodzenia efektów zabiegu przez parę dni potrzebne jest zastosowanie kremów łagodzących podrażnienia.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Sign Up to Our Newsletter

Be the first to know the latest updates

[yikes-mailchimp form="1"]