Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Skip to content Skip to footer

Dlaczego warto się zdecydować na montaż rekuperatora

Projektując swój dom czy inny obiekt, w jakim będą przebywać ludzie, niezwykle istotne jest zadbanie o odpowiednią wentylację. Dawniej odbywało się to chociażby dzięki nieszczelności okien, przez jakie powietrze mogło przedostawać się do wnętrza. Ale współczesne okna mają wysoką szczelność, aby zachować wysokie parametry cieplne, z tego też powodu stosowane są różne inne metody. Jedną z popularniejszych i częściej wykorzystywanych jest rekuperacja, to znaczy inaczej wentylacja mechaniczna. Jest ona znacznie nowocześniejsza od klasycznego wentylowania grawitacyjnego, a dodatkowo poza wymianą powietrza na czyste pozwala też odzyskiwanie ciepła. To rozwiązanie jest naprawdę skuteczne, a przy tym przyjazne dla środowiska, co dzisiaj ma duże znaczenie.

System rekuperacji składa się z kilku urządzeń. Pierwsze to tak zwana czerpnia, która pobiera powietrze z otoczenia. Ponieważ to powietrze zawierać może dużo różnych zanieczyszczeń, to przekazywane jest do systemu rekuperatora, w jakim na początku zostaje dokładnie oczyszczone. Filtracja umożliwia wyeliminowanie dużej części zanieczyszczeń, w tym także szkodliwego kurzu i pyłu. Czyste powietrze zostaje następnie tłoczone do wentylacyjnych kanałów, tymi samymi kanałami przepływa też powietrze ze środka obiektu.

W zależności od konstrukcji systemu oba te strumienie mogą się ze sobą łączyć, lub też będą od siebie odizolowane. Istotnym elementem jest tutaj wymiennik ciepła, w jakim powietrze pobrane z zewnątrz zostaje ogrzane ciepłem tego z wewnątrz. Rekuperatory występują w kilku rodzajach, z tego też powodu każdorazowo dobiera się odpowiedni do konkretnego budynku i preferencji inwestora. Kluczowym parametrem tu jest wydajność, lecz warto też zwrócić uwagę na przydatne dodatkowe funkcje. Jeśli ktoś będzie chciał się czegoś więcej dowiedzieć na temat działania rekuperacji, ale też wentylacji czy klimatyzacji, to zajrzeć może na stronę cold-man.pl, albo wpisać w wyszukiwarce słowa klimatyzacja do domu i przeglądnąć zwrócone wyniki.

+Tekst sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Sign Up to Our Newsletter

Be the first to know the latest updates

[yikes-mailchimp form="1"]