Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Skip to content Skip to footer

Dlaczego warto dawać swoim zwierzętom mniszek lekarski

Z zalet najróżniejszych ziół i roślin leczniczych ludzkość korzysta od dawna. Znajdujące się w tych roślinach składniki substancje wpływają pozytywnie na organizmy, poprawiając ich kondycję i witalność, podnosząc odporność czy też chroniąc przed różnego rodzaju chorobami. Jak się okazuje, wiele roślin wykazuje takie oddziaływanie także w przypadku zwierząt. Regularne podawanie ich bardzo pozytywnie wpływa na to, jak posiadane zwierzęta rosną i jak wyglądają.

Sporo osób nie do końca jest świadomych tego, i podczas karmienia opierają się one wyłącznie na sklepowych karmach. Tymczasem niewielkim kosztem znacznie można poprawić dietę posiadanego psa, kota czy królika, właśnie o różne pożyteczne zioła i rośliny. Jedną z nich jest często spotykany i popularny mniszek lekarski. Bardzo charakterystyczne żółte kwiatki, które zmieniają się potem w białe kulki, chyba znają wszystkie dzieci. Jak się okazuje, roślina ta jest także bardzo cenna jeżeli chodzi o zawartość w sobie rozmaitych witamin, minerałów i czynnych substancji.

Ma ona w swoim składzie między innymi witaminy A, C i D, jakie są konieczne do prawidłowego wzrostu i rozwoju. Ze składników mineralnym wymienić między innymi można żelazo i magnez, które również korzystnie wpływają na stan zwierząt. Do naprawdę cennych składników zawartych w mniszku należy inulina. Ten wielocukier naturalnego pochodzenia nie jest trawiony w pokarmowym układzie, z tego też powodu jego sposób działania przypomina mocno działanie błonnika pokarmowego.

Dzięki temu, że w jelitach podlega ona fermentacji, to w ten sposób zapewnia dobrą jakość bakteryjne flory. Mniszek zawiera także dużo antyoksydantów, szczególnie dużo będzie się znajdować w liściach. Systematyczne dawanie zwierzakom tej rośliny wpływa pozytywnie w wielu obszarach. Między innymi zapewnia ładny wygląd skóry i sierści, dzięki swoim właściwościom przeciwutleniającym i przeciwzapalnym. Pomaga w utrzymaniu w zdrowiu stawów i kości, co jest szczególnie ważne w przypadku starszych zwierząt, a także poprawia proces trawienia.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Sign Up to Our Newsletter

Be the first to know the latest updates

[yikes-mailchimp form="1"]