Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Skip to content Skip to footer

Czyszczenie laserem jako świetny sposób na czyszczenie elewacji

Świeżo zrobione elewacje domów i innych budynków niejednokrotnie już po paru miesiącach przestają wyglądać najlepiej. Wpływ na to mają przede wszystkim atmosferyczne warunki, na które tynk będzie narażony, ale też i miłośnicy zostawiania po sobie pamiątek namalowanych sprayami. Takie graffiti na ścianach i murach są dużym problemem, zwłaszcza jeśli malujący raczej się nie wykazują plastycznymi talentami. Na szczęście obecnie nie będzie żadnego problemu z ich usunięciem, gdyż ze wsparciem przyjdzie nowoczesna technika.

Przy takich pracach powszechnie wykorzystuje się bowiem lasery, które doskonale sobie radzą z zanieczyszczeniami znajdującymi się powierzchni. Takie czyszczenie laserowe wykorzystuje zjawisko ablacji laserowej, czyli po prostu odparowania brudu pod działaniem dostarczonej przez promień energii. Wykorzystując odpowiedni układ sterujący operator może bardzo precyzyjnie ustawić moc wiązki, dzięki czemu powierzchnia nie przegrzeje się i nie będzie ryzyka zniszczenia.

Przy elewacjach takie rozwiązanie świetnie się sprawdza, gdyż umożliwia punktowe usuwanie farby, bez konieczności stosowania ścierniwa czy środków chemicznych. Lasery są urządzeniami przenośnymi, przez co dowiezione one mogą być do dowolnej lokalizacji, gdzie jest potrzeba wyczyszczenia murów. Mają one niewielkie zapotrzebowanie na energię, i nie będą potrzebować ani jakiś dodatkowych instalacji, ani też materiałów.

Proces czyszczenia jest realizowany za pomocą promienia lasera, przez co nie ma bezpośredniego kontaktu fizycznego z powierzchniami. Co ważne, ceny za czyszczenie laserem są konkurencyjne w porównaniu z innymi metodami, a plusy takiego rozwiązania są faktycznie duże. Z propozycji firm oferujących takie usługi korzystają bardzo chętnie właściciele domów prywatnych, ale niejednokrotnie też spółdzielnie oraz zarządcy budynków. Technika laserowa cały czas zyskuje na popularności, i ze względu na liczne zalety raczej nie powinno się to zmienić.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Sign Up to Our Newsletter

Be the first to know the latest updates

[yikes-mailchimp form="1"]