Czy opłaca się dawać swoim zwierzętom suszony mniszek

Na naszych łąkach, polach i ogrodach rosną liczne rośliny, jakie uznawane są przez wielu nawet za szkodliwe chwasty. Właśnie w taki sposób traktowany jest często mniszek lekarski. Większości z nas kojarzył się on będzie z dmuchawcami, jakie tak bardzo lubią dzieci. Lecz niektóre osoby nie przepadają za nim, ponieważ z uwagi na to że szybko rośnie i ma rozgałęzione korzenie, to jest ciężki do pozbycia się. Ale jednocześnie mniszek jest chętnie zjadany przez zwierzęta roślinożerne, ponieważ dostarcza im sporej ilości cennych składników.

Jak się jeszcze okazuje, z zalet mniszka korzysta od dawna medycyna naturalna, ponieważ ta roślina posiada szereg minerałów, witamin i różnych czynnych związków. Do tych ostatnich zaliczyć można barwniki i flawonoidy, a z minerałów żelazo i potas. Lecz ususzony mniszek nadaje się też bardzo dobrze do tego, żeby dodawać go zwierzętom, i to nie jedynie takim które jedzą rośliny. Nadaje się bardzo dobrze on do suszenia, a z uwagi na to że jego występowanie jest powszechne, to w zasadzie będzie mógł go każdy może go zebrać i ususzyć. Oczywiście nie ma także żadnego problemu, żeby zakupić gotowy susz w jednym ze sklepów internetowych. Jedynie trzeba zwrócić swoją uwagę na to, aby był on dobrej jakości.

Jeśli chodzi o oddziaływanie mniszka na zwierzęta, to wymienić tu można parę rzeczy. Po pierwsze dzięki wspominanym witaminom i składnikom mineralnym pozytywnie wpływa on na zwiększenie odporności, w dłuższej perspektywie czasu chroniąc przed rozmaitymi chorobami i schorzeniami. Ta cenna roślina ma właściwości oczyszczające, przez co jej dodawanie do karmy pozwoli oczyścić z różnych szkodliwych substancji i toksyn. Na pewno warto podawać go zwierzakom, które mają rozmaite problemy z układem pokarmowym, ponieważ reguluje on trawienne procesy. Lecz również i osobnikom starszym, ponieważ wpływa pozytywnie na kości i stawy, pozwalając utrzymać je w dobrej formie. Niektóre substancje zawarte w mniszku mają przeciwzapalne i przeciwutleniające właściwości, a to pomaga na przykład w utrzymaniu zdrowej sierści.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz