Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Skip to content Skip to footer

Czemu wykrywanie metalowych przedmiotów jest tak ważne przy wytwarzaniu żywności

{W czasie wytwarzania żywności niezbędne jest zapewnienie wysokich standardów związanych z bezpieczeństwem. Niezwykle istotne jest miedzy innymi to, żeby nic niechcianego nie znalazło się we wnętrzu opakowania. I nie będzie tu tylko chodzić o zanieczyszczenie chemiczne czy biologiczne, lecz również o metalowe przedmioty, jakie także mogą się w żywności znaleźć. Rzecz jasna nikt specjalnie ich tam nie będzie dawał, ale starczy że odłamany zostanie jakiś fragment obudowy czy nakrętki, żeby pojawiły się problemy.

Z takich też powodów przy wytwarzaniu

Producenci produktów żywnościowych spełniać muszą rygorystyczne normy jeśli chodzi o proces produkcyjny. Niezwykle istotne rzecz jasna jest stosowanie odpowiednich składników a także dbanie o higienę i czystość na każdym etapie. Lecz jest jeszcze jeden aspekt, o którym przeciętna osoba niewiele wie, to znaczy detekcja metali. Jak się okazuje, przy liniach produkcyjnych ten problem występuje dość często. Odłupane elementy obudowy, urwane części czy nawet niewielkie śrubki to coś, co w jedzeniu absolutnie pojawić się nie może.

Dlatego też firmy produkujące żywność stosują najróżniejsze urządzenia magnetyczne, mające za zadanie wychwycenie wszystkich, najmniejszych nawet drobinek metalu. Takie urządzenia najczęściej składają się z bardzo mocnych magnesów z neodymu, jakie są obecnie najsilniejszymi na rynku. Dzięki tej mocy skutecznie wychwytują one praktycznie wszystko, co posiada tylko magnetyczne właściwości i znalazło się w produkcie spożywczym.

Pamiętać jednak należy, że separacja metali tą metodą nie pozwoli na wyłapanie niebezpiecznych elementów z innych rodzajów metali, przykładowo aluminium lub miedzi. W takim przypadku trzeba stosować inne sposoby, żeby także dopilnować, żeby nic nie przedostało się do jedzenia. Jednym ze stosowanych sposobów jest separacja metali przy pomocy detektorów używających promieniowanie rentgenowskie. Tego typu detektory charakteryzują się dużą skutecznością działania, i sprawdzają się doskonale w wielu zastosowaniach. Co jest ważne, dzięki odpowiedniej budowie ich działania nie zakłócają elementy metalowe, z jakich został wykonany taśmociąg czy sam sprzęt.

W przypadku detektorów metali duże znaczenie ma, jak radzą sobie z drobinami o niewielkich rozmiarach. Przy modelach wyposażonych w magnesy neodymowe będzie możliwość wyłapywania elementów, które mają wielkość nawet trzydziestu µm. Urządzenia rentgenowskie również cechują się wysoką precyzją, a dodatkową ich zaletą jest szeroki zakres wykrywanych metali.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Sign Up to Our Newsletter

Be the first to know the latest updates

[yikes-mailchimp form="1"]