Zakup domu bliźniaczego – czy warto rozważać takie rozwiązanie

Osoby, jakie decydują się na postawienie swojego wymarzonego domu, mają wiele różnych możliwości do dyspozycji. Wybór odpowiedniego projektu zależny będzie w dużym stopniu od posiadanej działki, ale też oczekiwań i możliwości finansowych. Jeżeli ktoś będzie dysponował trochę mniejszą gotówką, to ciekawą opcją w jego przypadku może być jakiś bliźniak. Aktualnie projekty domów w zabudowie bliźniaczej także są szeroko dostępne, a to rozwiązanie ma parę ciekawych zalet, nad którymi warto się zastanowić.

Wiele osób obawiać się tu może tego, czy takie bliskie sąsiedztwo nie będzie jednak niewygodne i uciążliwe. Nie ma się jednak czego bać. Mimo że jest jeden budynek, to jednak będą to dwa niezależne lokale, z oddzielnymi podwórkami i bramami. Przy odpowiednim rozplanowaniu wszystkiego można to urządzić w taki sposób, że pomimo bliskiego sąsiedztwa da się zachować dużo intymności i prywatności.

Z pewnością za postawieniem tego typu domu będą też przemawiać kwestie ekonomiczne. Przede wszystkim potrzeba będzie do tego tylko niewiele większa działka, niż w przypadku niezależnego domu, choć na dużej rzecz jasna również bliźniaka się postawi. Następną oszczędność będzie się miało na kosztach związanych z budową. To wynika z faktu, że jedna ściana budynku jest wspólna, przez co odpadnie sporo materiałów i robocizny. Znacznie tańsza potem będzie późniejsza eksploatacja w zakresie ogrzewania, ponieważ tego typu budynki mają bardzo dobre parametry cieplne. Sąsiad znajdujący się bezpośrednio za ścianą bardzo się przydaje na przykład przy wyjazdach, bo będzie mógł popilnować domu.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz