X

Wybielające paski – jak je stosować i czy są bezpieczne

Osoby, którym będą się marzyć idealnie białe zęby do dyspozycji mają parę różnych opcji. Po pierwsze zacząć trzeba od zrezygnowania z papierosów oraz niewłaściwego odżywiania, ponieważ są to główne czynniki powodujące powstawanie nieładnych przebarwień. Ale jeśli już ktoś ma już żółte zęby, to jeżeli nawet wprowadzi różne zmiany to i tak kolor sam nie zejdzie. Dlatego też dużą popularnością cały czas się cieszą wybielające zabiegi, wykonywane przez profesjonalnych stomatologów. Rezultaty tego typu zabiegów są długotrwałe, jednak trzeba się liczyć ze sporymi kosztami. Kolejną możliwością, dużo mniej kosztowną i możliwą do wykonania w swoim domu, są wybielające paski. W ostatnim czasie zaczęły się one cieszyć dużą popularnością, także ze względu na swoje ceny.

Tego typu paski można bowiem kupić we wszystkich aptekach i wielu sklepach internetowych, a cenowo naprawdę dobrze wychodzą. Jeżeli ktoś planuje dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat, to może w wyszukiwarce podać hasło paski crest, a później przejrzeć zwrócone strony. Takie informacje bardzo się przydają, jeżeli ktoś faktycznie będzie się decydował na zrobienie tego typu zabiegu. W praktyce stosunkowo rzadko występują przy nim jakieś poważniejsze skutki uboczne, lecz trzeba zachować odpowiednią ostrożność przy nakładaniu pasków. Paski te bowiem zawierają silne substancje chemiczne, typu nadtlenek karbamidu albo nadtlenek wodoru.

Te substancje po wniknięciu w strukturę zęba powodują jego wybielenie, lecz w zetknięciu z miękkimi tkankami mogą spowodować podrażnienia. Dlatego też podczas nakładania pasków trzeba uważać, żeby możliwie jak najmniej dotykały one dziąseł, tak żeby zmniejszyć ryzyko ich podrażnienia. Jeśli ktoś nie do końca będzie miał pewność co do stanu zębów i tego, czy będą się one nadawać do takiego wybielania, to powinien omówić to ze swoim dentystą. Przy nakładaniu bardzo istotne także też to, aby wszystkie paski odpowiednio przylegały do powierzchni zębów. Jeśli tak się nie stanie, to pewne części zęba nie zostaną odpowiednio wybielone i będzie to widać.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Categories: Moda
Weronika Kucz:
Related Post