W jaki sposób wybrać odkurzacze bezprzewodowe?

“Home sweet home” – tak nazywają to Anglicy. Wyrażenie to oznacza dosłownie “home, sweet home” i odzwierciedla szczęście bycia w domu. Jednak to miejsce musi być czyste, aby czuć się dobrze. Aby to zrobić, trzeba odpowiednio często sprzątać dom, zwłaszcza jeśli mamy w domu dziecko lub zwierzęta. W celu wykonania tego zadania można wyposażyć się w odkurzacz.

Te urządzenia to konieczność dla osób, które mieszkają w średniej wielkości mieszkaniach. W tym poradniku przedstawimy Ci informacje, które pomogą Ci znaleźć odpowiedni odkurzacz pionowy dla Twoich potrzeb.

Czego oczekiwać od odkurzacza bezprzewodowego pionowego?

Poręczność i łatwość obsługi to dwie główne cechy, dzięki którym odkurzacze pionowe odniosły tak duży sukces. Charakteryzują się długą rurą ssącą, dzięki której użytkownik nie musi się schylać oraz niewielką wagą, która sprawia, że są łatwe w użyciu. Ważne jest jednak, aby przed dokonaniem wyboru przyjrzeć się wszystkim cechom technicznym. co warto mieć w swoim domu?

Istnieją odkurzacze elektryczne z przewodem, ale modele bezprzewodowe są obecnie tak rozpowszechnione, że kiedy mówimy o odkurzaczu, domyślnie odnosimy się do modeli bezprzewodowych. Urządzenia te są bardzo popularne ze względu na swoją praktyczność i lekkość.

Jednak te elektryczne miotły mają powracający problem: ich autonomiczność. Mimo starań producentów o udoskonalenie tych produktów, działają one zazwyczaj tylko przez 20-50 minut. Ten krótki czas pracy nie gwarantuje oczyszczenia dużych powierzchni, ale przy regularnej konserwacji pomaga utrzymać mieszkanie w czystości. Należy jednak zauważyć, że z roku na rok wyniki te ulegają ciągłej poprawie…

Odkurzacze pionowe Dyson V6

Firma Dyson wypuściła w 2015 roku gamę odkurzaczy pionowych nowej generacji – Dyson V6. Od razu ostrzegamy, to jest wielki Dyson, mamy innowacje, ulepszenia i futurystyczny wygląd zawsze założony. Zakochasz się w tych ultranowoczesnych odkurzaczach, które znacznie ułatwią Ci domowe obowiązki.

Co mają ze sobą wspólnego? Otrzymasz bezprzewodowy, bezworkowy, zasilany bateriami Li-Ion odkurzacz z cyfrowym silnikiem Dyson V6 (najnowsza odsłona), cyklonicznym systemem ssania i filtracji, długą rurą ssącą i możliwością przekształcenia go w odkurzacz ręczny. Lekki i wszechstronny, śmiemy znaleźć coś lepszego!

Oprócz tych wspólnych cech, każdy odkurzacz pionowy Dyson V6 ma swoją specjalność: pościel, wysokie powierzchnie, twarde podłogi lub dywany, w zależności od modelu znajdziesz różne akcesoria, które dopasujesz do swoich potrzeb. Na przykład odkurzacz Dyson V6 Up Top ma szczotkę o wysokiej powierzchni, którą można obracać pod różnymi kątami, aby bez wysiłku sięgać na szczyt półek i sufitów.

Jeśli chcesz utrzymać czystość w swoim domu, odkurzacze Dyson V6 uprights są najlepsze na rynku. Są one polecane dla alergików, osób posiadających zwierzęta domowe lub rodzin z dziećmi, ponieważ oferują znaczną oszczędność czasu, komfortu i kosztów.

To ostatnie nie musi być oczywiste, bo początkowa inwestycja jest kosztowna. Ale na dłuższą metę to najlepszy plan, bo produkty Dysona są mocne, trwałe i nie mają materiałów eksploatacyjnych. Pojemniki na brud są bezworkowe, filtry są wielokrotnego użytku i mają dwuletnią gwarancję. Konserwacja jest również łatwa, ponieważ całe urządzenie można rozebrać, podobnie jak szczotki i inne akcesoria. Wystarczy, że umyjesz je w czystej wodzie i gotowe.

Mieliśmy szczęście, że mogliśmy przetestować niektóre z nich i proponujemy odkryć cztery bardzo popularne modele, zwłaszcza na Amazon.

Jakie są kryteria zakupu odkurzacza pionowego?

Zakup odkurzacza pionowego może być poważnym wydatkiem dla gospodarstwa domowego. Aby efektywnie wykorzystać pieniądze, radzimy wziąć pod uwagę następujące kryteria przed wyborem odkurzacza elektrycznego.

Moc i napięcie silnika

Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę przy wyborze odkurzacza pionowego, jest moc silnika urządzenia. Informacja ta podawana jest w postaci liczby wyrażonej w watach. Daje to pojęcie o skuteczności zasysania.

Można też polegać na napięciu elektrycznym, pod jakim pracuje urządzenie. Wartość ta podawana jest w woltach. W zasadzie im wyższe napięcie akumulatora, tym mocniejszy silnik modelu. Od 14 V mamy do czynienia z dobrą miotłą elektryczną.

Obecność wariatora mocy to także gwarancja jakości. Tego typu elementy pozwalają na regulację siły ssania. Umożliwia to przełączenie na tryb energooszczędny, w którym ssanie jest mniejsze, ale zmniejsza się zużycie energii i poprawia autonomia. Ogólnie rzecz biorąc, istnieją modele o dwóch prędkościach, jedna dla powierzchni z pokryciem (wykładziny, dywany itp.), a druga dla podłóg (płytki itp.).

Obecnie najmocniejszym silnikiem jest cyfrowy silnik Dyson V6, w który wyposażone są odkurzacze nowej generacji w ofercie. Dotyczy to zarówno odkurzaczy pionowych, jak i ręcznych. W połączeniu z systemem cyklonicznym 2-Tier Radial, jest to najlepsza technologia w okolicy!

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz