Torba wielorazowego użytku – który typ torby wyłowić?

Zaśmiecanie środowiska tonami odpadów jest istotnym kłopotem ekologicznym. Jest coraz mniej miejsc, w których mamy prawo gromadzić śmieci, wobec tego ważne jest kolejny raz wykorzystania całkowitych surowców, jakie nadają się do recyklingu, a także obfity znaczenie ma obniżka liczby śmieci trafiających na wysypiska. Jak jednakże to zrobić? Po pierwsze widząc na ulicy osobę rozdającą ulotki omijajmy ją szerokim łukiem lub ewentualnie po prostu dziękujmy za ulotkę reklamową.

Dzięki temu nie trafi ona po kliku sekundach do kosza, a ulotkarz i tak ma płacone za godzinę pracy, a nie zależnie od liczb rozdanych materiałów reklamowych. Wpływ na wytwórczość śmieci mogą także mieć nasze asortymenty na zakupach. Interesującą opcją jest też na przykład zamiana toreb plastikowych na te ekologiczne – torby ekologiczne. Nie zapominajmy, że należałoby kupować artykuły w pokaźniejszych opakowaniach aniżeli w paru mniejszych (lepiej kupić wodę 1,5 litra aniżeli trzy małe wody 0,5 litra w trzech butelkach bądź jeden ogromny proszek do prania zamiast kilku mniejszych w samodzielnych kartonikach).

Zwracajmy uwagę na opakowania – nie kupujmy produktów bezcelowo zapakowanych lub ewentualnie z nie nadających się do recyklingu artykułów. Ważna jest także trwałość produktu, bo poprawniej jest zainwestować w droższy towar, który posłuży nam parę lat niż w taki, który za rok trafi na śmietnik. Coraz więcej osób interesuje się ekologią. Objawia się to między innymi wypełnionymi pojemnikami na odpady nadające się do ponownego wykorzystania.

Do zbiorników rzucamy jeno szkło opakowaniowe w postaci szklanych butelek, słojów i opakowań po kosmetykach. Żadne inne nie wchodzi w grę, albowiem nie może być poddawane recyklingowi (np. lustra, szyby czy inne warianty szkła płaskiego, szklanki, kieliszki, naczynia żaroodporne, porcelana, okulary, żarówki czy świetlówki). Nie zapominać przynależy również, by wyrzucać szkło do słusznych zbiorników – szkło kolorowe do zielonych, natomiast achromatyczne do białych.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz