Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Skip to content Skip to footer

Problemy psychologiczne dzieci – w jaki sposób sobie z nimi radzić?

Nowoczesny świat żąda współpracy psychologów z coraz młodszymi pacjentami. Bardzo w wielu przypadkach są to dzieci, będące nawet w wieku przedszkolnym. Powody wizyt dzieci u psychologa są niezmiernie różnorodne – ma okazję to być choroba, jaką jest zespół ADHD, opóźnienie w rozwoju, zakłócenia po traumatycznym przeżyciu, trudności z mówieniem oraz dziesiątki innych wydarzeń, jakie miały wpływ na psychikę dziecka.

Psycholog pracuje równolegle z dziećmi i ich rodzicami – przetestuj terapia współuzależnienia radom. Psycholodzy dziecięcy pracują w wielu punktach – w poradniach psychologicznych, w szkołach oraz w poradniach niepublicznych. Podczas ustalania terminu pierwszej wizyty wypada się spytać, czy na pierwsze spotkanie przybyć z dzieckiem, czy bez niego. Zdarza się, że pierwszy kontakt polega na rozmowie z rodzicami, na przeprowadzeniu odpowiedniego wywiadu, omówienie kłopotu, założenie celu i przygotowanie się do dalszej pracy z dzieckiem. Im o wiele bardziej złożony problem, tym poprawniej trzeba się do niego przygotować.

Odpowiednio, gdyby rodzice spisali sobie wszelkie trudności, niepewności, zapytania, im więcej detali podadzą na pierwszym spotkaniu, tym prawidłowiej psycholog przygotuje się do pracy z dzieckiem. Nie wolno na początku określić, jak wielu spotkań będzie wymagała terapia. Na ogół, po paru spotkaniach z dzieckiem, psycholog omawia postępy terapii z rodzicami, Ci z kolei przekazują doktorowi swoje spostrzeżenia – na tej podstawie podejmowana jest wspólna decyzja, co do dalszego przedsięwzięcia.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Sign Up to Our Newsletter

Be the first to know the latest updates

[yikes-mailchimp form="1"]