Permanentny makijaż – jak wygląda zabieg jego wykonania

O zaletach makijażu permanentnego miało się okazję przekonać mnóstwo pań. Po pierwsze daje on naprawdę wysoką trwałość, nawet do kilku lat, i przez ten czas w zasadzie nie ma konieczności jego poprawiania i stania przed lustrem. Dlatego też świetnie sprawdza się u pań, jakie same nie umieją się malować lub zwyczajnie nie będą na to miały czasu i ochoty.

Zabieg taki przypomina trochę tatuowanie, ale różni się jedną ważną rzeczą. To znaczy barwnik jest wprowadzany znacznie płycej pod skórę, dzięki czemu nie pozostaje tam na stałe, lecz po jakimś czasie się wchłania. Z reguły efekty utrzymują się od kilkunastu miesięcy do kilku lat. Oczywiście przy jego wykonaniu niezwykle istotne musi być zachowanie procedur i środków bezpieczeństwa, ponieważ jest to mimo wszystko inwazyjny zabieg. Dlatego też makijaż permanentny Gdynia powinno się wykonywać wyłącznie w porządnych salonach kosmetycznych, dysponujących odpowiednim sprzętem i doświadczeniem.

Również nie każdy może go wykonać, przeciwwskazaniem jest na przykład ciąża i karmienie, uczulenie na barwniki czy też pewne choroby. Z reguły całe wykonanie jest dzielone na dwa etapy. Przed pierwszym należy przygotować się odpowiednio zażywając leki na opryszczkę przez parę wcześniejszych dni. Aplikowanie pigmentu pod skórę przeważnie będzie trwało maksymalnie trzy godziny, choć niekiedy czas ten się wydłuży. Nie jest to zupełnie bezbolesne, u niektórych pań pojawia się jedynie nieduży dyskomfort, ale niektóre mogą odczuwać silniejszy ból.

W związku z tym że naruszona zostaje wierzchnia warstwa naskórka, to częstym objawem jest zaczerwienienie i obrzęk. Objawy takie są zupełnie normalne i powinny po kilku dniach ustąpić. Nie ma potrzeby brania dłuższego urlopu czy chorobowego, bo już na następny dzień można pracować. Po pełnym zagojeniu skóry trzeba się jeszcze raz pojawić w gabinecie, w celu poprawienia i skorygowania ewentualnych niedociągnięć. Zaleca się, żeby przez kilka tygodni od takiego zabiegu ograniczać opalanie, bo spowodować ono może różne komplikacje.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz